hirdetés

Dr. Krasznai Magdolna cikkei

  #1
2011-05-20 00:00:00

Az allergiás rhinitis („szénanátha”) hatással van az életminőségre, a munkaképességre és egyéb betegségek – köztük az asztma – előfordulására. A kezelési terv életkor- és tünetfüggő. Igen fontos a betegnek nyújtott tanácsadás és oktatás. Az intranazális szteroidok a leghatásosabb gyógyszerek. A közepesen súlyos vagy súlyos formákban alkalmazható második vonalbeli kezeléshez antihisztaminok, nyálkahártya-duzzanatot csökkentő szerek, kromolin, leukotriénreceptor-antagonisták és nem gyógyszeres kezelési módok állnak rendelkezésre. Immunterápia akkor mérlegelendő, ha a beteg elégtelenül reagál a szokásos kezelésekre. Nem támasztják alá bizonyítékok az atkabiztos huzatok és a levegőszűrő rendszerek preventív szerepét.

hirdetés
hirdetés

blog

Egy 57 éves, frissen kezelni kezdett hypertoniás, dohányzó férfibetegnél korábban, hegymenetben jelentkezett már anginaszerű panasza, ami miatt kardiológushoz előjegyezték. Most favágás közben jelentkezett retrosternalis szorító-markoló fájdalom.

Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.

Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.

Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.