A pajzsmirigygöbök előfordulása nem ritka az átlagnépességben. A rosszindulatú daganat valószínűsége csekély, mégis ez a fő oka a pajzsmirigyeltérések kivizsgálásának. A TSH szint meghatározása alapján elkülöníthetők a pajzsmirigy túlműködéséhez vezető állapotok. Minden más kórállapotban az ultrahangvizsgálat és a vékonytű-aspiráció a diagnosztika alapja. A mérettől függően biopszia szükséges akkor, ha felmerül rosszindulatú betegség gyanúja, illetve ha fennállnak a pajzsmirigyrák kockázati tényezői.
Az ultrahangvizsgálattal gyakran véletlenül felfedezett, 1 cm-nél nagyobb pajzsmirigygöbök a 20–79 éves népességben 20%-os gyakorisággal vannak jelen. Ezeknek a göböknek, valamint a pajzsmirigy-karcinómának a diagnosztikája során alapvetően fontos a vékonytű-aspirációs citológia.
Minden elfogultság nélkül állíthatom, hogy az alábbi három, pajzsmirigybetegek ellátásával foglalkozó közlemény és értékes kommentár rendkívül fontos és aktuális kérdésekre hívja fel a gyakorló orvosok figyelmét.
Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.
Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.
Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.
Számtalanszor előkerült már a krónikus melléküreggyulladás kezelésének kérdése, és mindig az volt a végső konklúzió, hogy krónikus betegség esetén antibiotikumnak csak felülfertőződés esetén, alkalmilag van jelentősége.