Mire lehet jó a ChatGPT jelenleg az orvoslásban?
A ChatGPT óriási lépés a mesterséges intelligencia terén, de nem volt meglepő, mert aki használja már régebb óta például a Google fordítót, tapasztalja, hogy az elmúlt évben – már olyan kis nyelven is, mint a magyar – egyre tökéletesebb (vagyis egyre kevesebb utókorrekciót igénylő) fordítást ad. De szintén a Google is egy bevitt kép alapján felismeri, hogy az milyen weboldalon (azaz milyen forrásban és környezetben) bukkan fel, a Shazam applikáció pedig egy zenerészlet alapján megtalálja a teljes zenét (előadóval, címmel) és le is tölti az okostelefonra (elég csak a telefon mikrofonját mondjuk egy film főcímzenéjéhez tartani a moziban és megtalálja azt). De mit tud a ChatGPT az orvoslásban?
A hang mint új élettani paraméter vagy biomarker. A Chatterbaby app
Több, már használható és számos ígéretes megoldás, alkalmazás igazolja, hogy számos betegséget előre tud jelezni már a mindennapos okostelefonokkal felvett hang mesterséges intelligencia és algoritmusok segítségével elvégzett analízise. Ilyen a Parkinson-kór, de a gégerák is. Az ingyenesen elérhető és validált Chatterbaby alkalmazás pedig a csecsemő sírásának elemzésével segít eldönteni, mi ennek a lehetséges oka: legfontosabb, hogy a fájdalom vagy az éhség között tesz különbséget.
Tudja-e mérni a Qser okoseszközzel a napi kalóriabevitelét?
A Qser az a személy, aki okoseszközökből nyert adatok alapján hoz maga döntéseket, az egészségét illetően – ha a nyert adatok alapján változtatott – önellenőrzést is végez. A Qser-lét viszontagságai és buktatói jól érzékeltethetők a kalóriamérést automatizmusokkal végző okoseszközök kapcsán.