AI a béldaganatok felismerésében
Új mesterséges intelligencián alapuló eljárás segít a kolonoszkópiás felvételek kiértékelésében, a rákelőző állapotok azonosításában.
Mesterséges intelligenciával mérhető a metabolikus szindróma súlyossága
Egy 3D testszkennert és egy mobilapplikációt fejlesztettek ki a metabolikus szindróma súlyosságának mérésére.
Parkinson-kór felismerése videófelvételekből
A mesterséges intelligencia alapú videóelemző szoftver több mozgásforma szimmetriáját 86%-os pontossággal elemezve diagnosztizálja a Parkinson-kórt.
AI a Parkinson-kór “lefagyásos” epizódjainak megfigyelésére
Mesterséges intelligencia segítségével rögzíti a Parkinson-kór “lefagyásos” epizódjainak lefagyásos epizódjait egy viselhető eszköz.
Biomarkerek a súlyos depresszió diagnózisában
Mesterséges intelligenciát is felhasználva nyálból kimutatható depresszió-biomarkerekre bukkant egy nemzetközi kutatócsoport.
Mesterséges intelligencia segítheti az inzulinadagolást
Az 1-es típusú cukorbetegség kezelésében segíthet a mesterséges intelligencia, különösen gyerekeknél.
Az Alzheimer-kór progressziójának nemi különbségei
Mesterséges intelligencia tárja fel, hogy mik lehetnek a genetikai okai a betegség progressziójában a nők és férfiak közötti különbségeknek?
Mesterséges intelligencia az emlőrák kockázatának meghatározásában
Egy kaliforniai kutatás szerint az AI-t alkalmazó algoritmusok pontosabban jelzik a mellrák kialakulásának kockázatát, mint a jelenlegi klinikai gyakorlatban alkalmazott (BCSC) klinikai kockázati modell.
T-sejtes COVID-vakcina
Amerikai kutatók mesterséges intelligencia segítségével olyan T-sejtes COVID-19 vakcinát fejlesztettek ki, ami állati modellszervezeteken igen hatásosnak bizonyult.
AI a szívműködés értékelésében
Egy randomizált vizsgálatban a mesterséges intelligencia pontosabban értékelte a bal kamrai ejekciós frakciót, mint a szonográfusok.