Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 1
#1
Orvostovábbképző Szemle XX. évf. 4. szám
OTSZ Online >> Rovatok >> Szimpózium
2013-04-21

Az akut otitis externa leggyakoribb kórokozói a Pseudomonas aeruginosa és a Staphylococcus aureus. A betegség fülfájást, viszketést, hallójárati ödé­mát és eritémát, fülfolyást okoz; gyakran úszás vagy nem megfelelő fültisztítás után alakul ki. A szövődménymentes esetekben választható kezelések: ecetsav, aminoglikozidok, polymyxin B, kinolonok, kortikoszteroiddal vagy anélkül. A kezelés megválasztásának szempontjai: a dobhártya állapota, a mellékhatásprofil, az adherencia és a költség. Az orális antibiotikumokat azokra az esetekre tartjuk fenn, amikor a fertőzés túlterjed a hallójáraton, illetve gyors terjedésétől lehet tartani.

blog

Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.

Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.

Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.
Számtalanszor előkerült már a krónikus melléküreggyulladás kezelésének kérdése, és mindig az volt a végső konklúzió, hogy krónikus betegség esetén antibiotikumnak csak felülfertőződés esetén, alkalmilag van jelentősége.