Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 7
#1
Orvostovábbképző Szemle XXVII. évf. 12. szám
OTSZ Online >> Rovatok >> Szimpózium
2020-12-10

A tüdőrák hazánkban és a világon vezető daganatos halálok. Sokáig csak kemoterápiás kezelési lehetőségünk volt. A 2005-ös év áttörést hozott a nem kissejtes tüdőrák célzott kezelésében az EGFR-TKI-k megjelenésével. 

#2
Orvostovábbképző Szemle XXVII. évf. 4-5. szám
OTSZ Online >> Rovatok >> Patológiai továbbképző
2020-05-04

A folyadékbiopsziás vizsgálat (liquid biopsy, LB) során folyékony halmaz­állapotú minták feldolgozására nyílik lehetőség, melynek során bizonyos sejttípusok (a vér alakos elemein kívül pl. keringő tumorsejtek) vagy szabad nukleinsav mutathatók ki. 

#3
OTSZ Online >> Rovatok >> Aktuális
2019-09-10

Egy fázis III vizsgálat során a közvetlen vetélytársaknál sokkal jobb, majdnem kétszeres progressziómentes túlélést mutatott tüdőrákban az ozimertinib.

#4
OTSZ Online >> Rovatok >> Aktuális
2014-10-07

Az FDA hatásossága miatt gyorsított eljárással törzskönyvezi a crizotinib rezisztens, anaplasztikus lymphoma kináz pozitív (ALK+) áttétes nem kissejtes tüdőrákos betegek kezelésére az ARIAD cég AP26113 jelű szerét.

#5
Onkológiai Mozaik Onkológiai Mozaik 5. évfolyam 1. szám
OTSZ Online >> Onkológiai Mozaik
2012-06-14

Az utóbbi években számos klinikai vizsgálat zárult annak hangsúlyozásával, hogy a gyógyszerfejlesztések felgyorsításához mennyire fontos a megfelelő betegkiválasztás. A vemurafenib például – egy kis molekulatömegű vegyület, mely a szerin-treonin kináz B RAF mutáns formáját (V600E) blokkolja, mely a melanomák akár 50%-ában is jelen lehet – jelentős klinikai hatásosságot mutatott olyan melanomák esetében, melyek ilyen mutációkat tartalmaznak.

#6
Orvostovábbképző Szemle XVIII. évf. 11. szám
OTSZ Online >> Rovatok >> Szimpózium
2012-01-11

Az epidermális növekedési faktor receptora (EGFR) által vezérelt jelátvitel központi szerepet játszik az NSCLC és más tumorok proliferációjának, túlélésének és differenciálódásának szabályozásában. 

#7
Orvostovábbképző Szemle XVIII. évf. 11. szám
OTSZ Online
2011-11-15

Az epidermális növekedési faktor receptora (EGFR) által vezérelt jelátvitel központi szerepet játszik az NSCLC és más tumorok proliferációjának, túlélésének és differenciálódásának szabályozásában. Az EGFR tirozin-kináz doménjét gátló erlotinib és gefitinib személyre szabott alkalmazása klinikailag nagy jelentőséggel bír. Más támadáspontokon ható célzott szerek klinikai kipróbálása is folyamatban van. Bár a daganatok idővel rezisztenssé válnak a célzott szerekkel szemben, kezdenek feltárulni a rezisztencia molekuláris mechanizmusai és leküzdésének lehetőségei. A személyre szabott terápiák fejlesztésében egyre inkább előtérbe kerül a molekuláris képalkotás.

Kulcsszavak: bevacizumab, célzott daganatellenes kezelés, EGFR, EML4-ALK, erlotinib, gefitinib, molekuláris képalkotás, monoklonális antitestek, nem kissejtes tüdőrák, tirozinkináz-gátlók, VEGF

blog

Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.

Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.

Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.
Számtalanszor előkerült már a krónikus melléküreggyulladás kezelésének kérdése, és mindig az volt a végső konklúzió, hogy krónikus betegség esetén antibiotikumnak csak felülfertőződés esetén, alkalmilag van jelentősége.