Mire alkalmasak a betegellátásban a drónok? Az ember gyilkolásra is használja a drónokat, azonban vannak olyanok is, akik inkább segítenek vele: megszülettek az orvosi drónok. A rovat elveihez híven nem a jövő lehetőségeit mutatjuk be (amikből ki tudja, mi lesz később), hanem a valóságot: mire használják mások már most is az orvosi drónokat.
A fejletlen és közepesen fejlett országokban jelentős problémát okozhat az oltóanyagok helyszínre szállítása. Az oltottsági arány javításában nagy szerepet kaphatnak az ember közreműködése nélkül irányított szállítóeszközök, például a drónok.
Az egészségügy is használni kezdte az eredetileg katonai, felderítési célokra kifejlesztett távirányítású repülő szerkezeteket: gyógyszert, orvosi leleteket, sőt defibrillátort szállítanak velük nehezen megközelíthető helyekről vagy helyekre.
Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.
Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.
Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.
Számtalanszor előkerült már a krónikus melléküreggyulladás kezelésének kérdése, és mindig az volt a végső konklúzió, hogy krónikus betegség esetén antibiotikumnak csak felülfertőződés esetén, alkalmilag van jelentősége.