A sztatinkezelést kísérő nemkívánatos tüneteknek valójában csak töredéke a terápiával ténylegesen összefüggésben álló mellékhatás – derül ki egy irodalmi áttekintésből.
AGYÓGYSZERES KEZELÉSHEZ TARTOZÓ fogalmak közül valószínűleg a „mellékhatás” kifejezést használjuk a leggyakrabban. S ha a betegeket arról kérdezzük, mire kíváncsiak egy újonnan bevezetett gyógyszer kapcsán, alighanem az elsők között azt kérdezik: mik a mellékhatásai, mit kell tenni, ha megjelennek. Ha pedig azt vizsgáljuk, mi a leggyakoribb oka annak, hogy egy beteg abbahagyja egy tabletta szedését, vagy éppen kilép egy gyógyszerkísérletből, megint csak azt találjuk: a mellékhatások. De léteznek-e valóban „mellékhatások”, s ha igen, lehetne-e és hogyan lehetne kiiktatni őket?
Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.
Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.
Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.
Számtalanszor előkerült már a krónikus melléküreggyulladás kezelésének kérdése, és mindig az volt a végső konklúzió, hogy krónikus betegség esetén antibiotikumnak csak felülfertőződés esetén, alkalmilag van jelentősége.