Gyakran hallunk, olvasunk az étrend-kiegészítők és az ún. funkcionális élelmiszerek elsődleges és másodlagos kardiovaszkuláris prevenciós hatásáról, ha másutt nem, az ilyen termékek hirdetéseiben. Az eddigi klinikai vizsgálatok azonban nem igazolták, hogy a különféle antioxidánsok, szterinek és más kiegészítők rendszeres fogyasztása védelmet nyújtana a „kemény kardiovaszkuláris kimeneteli eseményekkel”, pl. a szívizominfarktussal vagy a szélütéssel szemben. Egyes vizsgálatokban éppenséggel ártalmasnak bizonyult egyik-másik étrend-kiegészítő pótlása. Az étrend-kiegészítők használatának általános ajánlásához több hatásossági és biztonságossági adatra lenne szükség.
Szelénhiányos állapotban a szelénpótlás kedvező hatású, megfelelő szelénellátottság esetén azonban a szelénpótlás fokozhatja a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának esélyét – hozták nyilvánosságra a The Lancet című lap online kiadásában. A megállapításnak az ad különös jelentőséget, hogy az utóbbi években egyre többen alkalmaznak szelénpótlást.
Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.
Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.
Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.
Számtalanszor előkerült már a krónikus melléküreggyulladás kezelésének kérdése, és mindig az volt a végső konklúzió, hogy krónikus betegség esetén antibiotikumnak csak felülfertőződés esetén, alkalmilag van jelentősége.