Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 2
#1
OTSZ Online >> Rovatok >> Aktuális
2024-06-18

Komplex genetikai eredetű betegségek kezelésére is alkalmas lehet a pontmutációk létrehozására használható új módszer.

#2
Gyermekgyógyászati Továbbképző Szemle XI. évf.1. szám
OTSZ Online
2006-02-01
A brazil és finn kutatók, valamint az Egészségügyi Világszervezet együttműködésével készített tanulmányban a napi kétszer, illetve háromszor adott amoxicillin farmakokinetikáját hasonlították össze. A vizsgálatba olyan 3 hónapos és 6 éves kor közötti gyermekeket vontak be, akiket nem súlyos pneumonia miatt utaltak az Albert Sabin Gyermekkórházba (Fortaleza, Brazília). A nem súlyos tüdőgyulladás ismérvei az alábbiak voltak: köhögés vagy nehézlégzés és tachypnoe, mellkasi behúzódás vagy egyéb súlyos tünetek (cyanosis, apathia) nélkül. A tanulmányba nem vették be azokat a gyermekeket, akiknél egyéb súlyos kórállapot állt fenn, a vizsgálat előtt 48 órával amoxicillint kaptak, illetve parenterális antibiotikum-kezelésre szorultak. A 80 résztvevőt véletlen besorolással két csoportba osztották: egy részük naponta háromszor 15 mg/kg, a másik csoport pedig naponta kétszer 25 mg/kg amoxicillint kapott. A két betegcsoport demográfiai és klinikai jellemzői lényegében megegyeztek egymással. Hét-hét gyermeket befejezetlen vérvizsgálatok miatt mindkét csoportból kizártak. Az elemzés alapját a fennmaradó 66 gyermek adatai képezték. Az első és a harmadik napon az első adag előtt, majd 2, 5, és 8 órával utána farmakokinetikai meghatározást végeztek. A napi kétszeri adagolásban részesült csoportban az említett két napon az első adag utáni 12. órában is mintát vettek a betegektől. A két csoport vérében az első és a harmadik napon mért gyógyszerkoncentrációt mutató görbe alatti területet (AUC) összehasonlították.

blog

Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.

Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.

Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.
Számtalanszor előkerült már a krónikus melléküreggyulladás kezelésének kérdése, és mindig az volt a végső konklúzió, hogy krónikus betegség esetén antibiotikumnak csak felülfertőződés esetén, alkalmilag van jelentősége.