A háziorvosi gyakorlatban gyakori laboratóriumi lelet a tünetmentes beteg májenzimeinek – az alanin transzamináz (ALT, azaz GPT) és az aszpartát transzamináz (AST, azaz GOT) szintjének – kismértékű emelkedése. Ha az anamnézis és a fizikális vizsgálat nem utal a kiváltó okra, a lehetséges betegségek prevalenciáján alapuló lépcsőzetes kivizsgálást kell indítani. Az eltérés fő okai a nem alkoholos zsírmáj, az alkoholos májbetegség, a gyógyszerekkel kapcsolatos májkárosodás, a vírushepatitisz (hepatitisz B és C vírusfertőzés) és a hemokromatózis. Kevésbé gyakori ok az alfa1-antitripszin hiánya, az autoimmun hepatitisz és a Wilson-kór. Extrahepatikus állapotok is okozhatnak májtranszamináz-emelkedést. Ha a kezdeti kivizsgálás nem tisztázza az okot, életmód-változtatásra vagy további kivizsgálásra van szükség. Májbiopszia is szóba jöhet akkor, ha a transzaminázérték 6 hónapon túl emelkedett marad.
Egy 57 éves, frissen kezelni kezdett hypertoniás, dohányzó férfibetegnél korábban, hegymenetben jelentkezett már anginaszerű panasza, ami miatt kardiológushoz előjegyezték. Most favágás közben jelentkezett retrosternalis szorító-markoló fájdalom.
Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.
Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.
Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.