A nem szteroid gyulladáscsökkentők és egy sok évszázados „népi gyógymód” együttes alkalmazásával sok esetben jelentős javulás érhető el.
Dacára annak, hogy a dysmenorrhoea már az emberi faj első peteérése után 14 nappal megjelent, az előző évszázad közepéig várni kellett a hatékony gyógykezelésre. Természetesen az eredményes gyógymódok között vannak a hormonális fogamzásgátlók és a nem szteroid gyulladáscsökkentők (NSAID). Napjainkban, amikor az újabb nem szteroid gyulladáscsökkentők megjelenése ismét érdeklődést váltott ki és kétségeket ébresztett, a menstruációs fájdalmak egy ősi gyógymódja, a hőterápia tűnik az egyik legjobb terápiás lehetőségnek. A szubjektív fájdalomvizsgálatok során szoros összefüggés igazolódott a fájdalom és a méhizomzat aktivitása között. E vizsgálatok azt is megerősítették, hogy a NSAID-család és a folyamatos, kis energiájú hőkezelés alkalmazása a menstruációs fájdalom kialakulásában szereplő élettani folyamatok módosítása révén lehetővé teszi, hogy immár valódi fájdalommegelőzésről, és ne csak a panaszok enyhítéséről beszéljünk a dysmenorrhoeás nők ellátása során.
Egy 57 éves, frissen kezelni kezdett hypertoniás, dohányzó férfibetegnél korábban, hegymenetben jelentkezett már anginaszerű panasza, ami miatt kardiológushoz előjegyezték. Most favágás közben jelentkezett retrosternalis szorító-markoló fájdalom.
Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.
Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.
Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.