hirdetés

Richard S. Legro, MD cikkei

  #1
2008-08-01 00:00:00

A polycystás ovarium szindrómában szenvedő nők körében a meddőség kezelésére a clomiphen az általánosan elfogadott és elsőként választandó szer, állítja szakértőnk. Bírálja azokat a kutatási eredményeket, amelyek szerint a metformin az elsődleges szer, valamint elemzi, hogy két fontos vizsgálat miért hozott a korábbiaktól igen eltérő eredményeket.

Az egészen napjainkig elfogadott hagyományos nézet szerint a metformin alkalmas a polycystás ovarium szindrómában (PCOS) szenvedő nők meddőségi kezelésére, akár primer, akár adjuváns terápiaként. E feltételezés igazolására véletlen besorolásos vizsgálatokat végeztek, melyekben összehasonlították a clomiphen és a metformin meddőségre gyakorolt hatását polycystás ovarium szindrómás nők körében. Tudjuk, hogy a jól megtervezett klinikai vizsgálatok során nyert következtetések gyakran megingatják az elméleteket. Esetünkben a vizsgálatok során nyert adatok alapján elvethető az az elmélet, amely szerint a metformin alkalmas a meddőség kezelésére polycystás ovarium szindrómában.

hirdetés
hirdetés

blog

Egy 57 éves, frissen kezelni kezdett hypertoniás, dohányzó férfibetegnél korábban, hegymenetben jelentkezett már anginaszerű panasza, ami miatt kardiológushoz előjegyezték. Most favágás közben jelentkezett retrosternalis szorító-markoló fájdalom.

Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.

Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.

Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.