Jól ismert tény, hogy bár a pitvarfibrilláció (gyógyszeres és nonfarmakológiai) kezelésében az elmúlt időszakban jelentős előrehaladás történt, számos megoldatlan probléma is maradt, sőt ezek újakkal egészültek ki. Az egyik ilyen a ritmus- vagy frekvenciakontroll problémája. A korábbi gyakorlat a ritmuskontrollt preferálta, a nagyszámú betegen végzett AFFIRM vizsgálatban azonban az összesített halálozás 5 év alatt 23% volt a ritmuskontrollban részesült csoportban, és csak 21,3% frekvenciakontroll mellett. Újabb gyógyszerek vagy gyógyszeres és ablációs kezelésből álló terápiás módszerek megváltoztathatják ezeket az adatokat, de jelenlegi ismereteink szerint a szinuszritmus visszaállítására és fenntartására általában csak akkor törekszünk, ha frekvenciakontroll mellett a beteg panaszai nem javulnak kellő mértékben, kivéve a paroxizmális pitvarfibrillációs, ablációs kezelést igénylő betegeket.
Egy 57 éves, frissen kezelni kezdett hypertoniás, dohányzó férfibetegnél korábban, hegymenetben jelentkezett már anginaszerű panasza, ami miatt kardiológushoz előjegyezték. Most favágás közben jelentkezett retrosternalis szorító-markoló fájdalom.
Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.
Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.
Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.