hirdetés

Miért kell a PET/CT az uroonkológiában?

Az utóbbi évtizedekben a molekuláris pozitronemissziós tomográfia/komputertomográfia (PET/CT) képalkotás széleskörű elterjedése nagy előrelépést jelentett a daganatdiagnosztikában. Tekintettel az anatómiai és funkcionális adatok együttes megjelenítésére, a multimodális PET/CT és a single photon emission CT (SPECT)/CT klinikai jelentősége egyre nő. A 18F-fluorodezoxiglükóz (18F-FDG) tracerrel végzett PET-vizsgálatok jelentősége számos klinikai kérdésben bizonyított, beleértve az uroonkológiai betegségeket. Mivel az urológiai daganatok nem mindegyike, vagy csak minimális mértékben halmozza a 18F-FDG-t, tekintettel a benignusabb viselkedésükre, alternatív PET tracereket fejlesztettek ki biztató klinikai eredményekkel. A jelenleg fejlesztés alatt álló tracerek megjelenése mellett a közeljövőben új radiofarmakonok megjelenése várható, és célzott kombinálásukra is sor kerülhet. A jövőben egyre nagyobb jelentőséggel bírnak a multiparametrikus mérések, a multitracer technikák és a PET/mágneses rezonancia (PET/MR) multimodális technológia megjelenése. Magyar Onkológia 57:282–296, 2013

Kulcsszavak: uroonkológiai megbetegedések, PET/CT, PET/MR, tracerek

A teljes cikket csak regisztrált felhasználóink olvashatják. Kérjük jelentkezzen be az oldalra vagy regisztráljon!

A kulcsos tartalmak megtekintéséhez orvosi regisztráció (pecsétszám) szükséges, amely ingyenes és csak 2 percet vesz igénybe.
E-mail cím:
Jelszó:
Borbély Katalin
a szerző cikkei

Géczi Lajos
a szerző cikkei

Kásler Miklós
a szerző cikkei

cimkék

Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
 

blog

Egy 57 éves, frissen kezelni kezdett hypertoniás, dohányzó férfibetegnél korábban, hegymenetben jelentkezett már anginaszerű panasza, ami miatt kardiológushoz előjegyezték. Most favágás közben jelentkezett retrosternalis szorító-markoló fájdalom.

Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.

Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.

Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.