Milyen előnyös mellékhatásai vannak a levonorgestrel-tartalmú méhen belüli fogamzásgátló eszköznek?
Az eszköz hivatalosan ugyan csak fogamzásgátlási célra használható, ma már számos jóindulatú nőgyógyászati elváltozás kezelésében szerephez jut. Az alábbiakban egy szakértő elemzését olvashatjuk a rendesnél erősebb havi vérzés, a myoma-göbök, az adenomyosis és a méhnyálkahártya-hyperplasia kezelése kapcsán szerzett tapasztalatokról.
Nők milliói használják világszerte a levonorgestrel-tartalmú méhen belüli eszközt fogamzásgátlás céljára. Az orvosok azonban hajlamosak megfeledkezni az eszköz egyéb előnyös hatásairól, amelyek révén az számos panaszt okozó nőgyógyászati probléma kezelésére alkalmas, olyankor is, ha a betegnek nincs is szüksége fogamzásgátlásra.
A hormonális fogamzásgátlás egészségi állapotra kifejtett pozitív hatásai jól ismertek, azonban az ösztrogének nem minden esetben alkalmazhatók. Vannak továbbá olyan nők is, akik nem tolerálják a szisztémásan adott gesztagéneket. A levonorgestrel-tartalmú fogamzásgátló eszköz a szisztémás hormonális fogamzásgátláshoz hasonló előnyökkel rendelkezik, így alkalmazása esetén csökken a havi vérzés mennyisége és az azt kísérő fájdalom, valamint jótékony hatással van a kismedencei fájdalom alakulására is. A tablettákkal, tapaszokkal, injekciókkal és gyűrűkkel ellentétben ugyanakkor a levonorgestrel a méhen belüli eszközről nem a keringésbe, hanem közvetlenül a méh üregébe kerül, ami viszonylag alacsony szisztémás hormonszintet eredményez.
A teljes cikket csak regisztrált felhasználóink olvashatják. Kérjük jelentkezzen be az oldalra vagy regisztráljon!