Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 9
#1
OTSZ Online >> Rovatok >> Aktuális
2022-11-16

Új kutatási eredmények szerint a precuneust célzó transzkraniális mágneses stimuláció alkalmas lehet az Alzheimer-kórral asszociált kognitív funkciók hanyatlásának lassítására.

#2
OTSZ Online >> Rovatok >> Aktuális
2022-08-18

A virtuális IACFS/ME konferencián a poszt-COVID szindróma kezelésére szolgáló öt terápia vizsgálati eredményeit vitatták meg, melyek között már használatban levő (mód)szerek is helyet kaptak.

#3
OTSZ Online >> Rovatok >> Aktuális
2018-04-26

Angliában az ex orosz kettős titkosügynök, Sergei Skripal és lánya megmérgezése kapcsán ismét előtérbe került az idegmérgek kérdése.

#4
OTSZ Online >> Rovatok >> Aktuális
2016-03-02

Egy új kutatás szerint az Alzheimer-kórban használatos, a kognítív funkciókat, megértést segítő gyógyszerek segíthetnek a dohányzásról való leszokásban.

#5
OTSZ Online >> Rovatok >> Aktuális
2015-05-20

A teljes agyi sugárkezelést kapó betegek kognitív funkciói romlanak. Ezt a romlást újabb adatok szereint az Alzheimer kórban használatos donepezil bizonyosmértékig képes megakadályozni, feltehetően az emlékezetben legfontosabb szerepet játszó hipocampus acetilkolin-receptoraira gyakorolt hatása okán. 

#6
OTSZ Online >> PR cikkek
2015-01-05

A radioterápia (RT) sok agydaganat esetében hatásos kezelés, azonban károsan hathat a neurokognitív működésre. Az agyszövet irreverzíbilis fokális vagy diffúz nekrózisa miatt enyhe-súlyos kognitív zavarok alakulhatnak ki.

#7
Parkinson Mozaik Parkinson Mozaik 1. évfolyam 2. szám
OTSZ Online >> Rovatok >> Egyéb >> Parkinson Mozaik
2012-08-31

A cikk szerzői a PubMed elektronikus adatbázisban 2011. július 17. után, angol nyelven megjelent eredeti közleményekből származó adatokat értékelve összefoglalják a Parkinson-kóros betegek hospitalizációjának leggyakoribb okait, áttekintik a kórházi tartózkodás alatti lehetséges szövődményeket, és ajánlást fogalmaznak meg a betegek optimális ellátására.

#8
Orvostovábbképző Szemle XVI. évf.6. szám
OTSZ Online >> Rovatok >> Szimpózium
2009-06-01

Az Alzheimer-kór az „évszázad betegsége” volt. Az 1990-es évekre meghirdetett széles ívű „Agy évtizede” program egyik fő célja e kór okának felderítése volt. A kutatások jelentősen gazdagították ismereteinket: az etiopatogenezis új részleteit ismerhettük meg, új gyógyszerek jelentek meg (acetilkolinészteráz- gátlók, memantin), amelyek hatására a kórtünetek javulhatnak, a progresszív lefolyás üteme sok esetben lassul.   A betegség okát azonban ma sem ismerjük. Régóta jól tudjuk, hogy az agypatológiai folyamat évtizedekkel az észlelhető tünetek előtt megkezdődik, de az első klinikai szimptóma és a diagnózis felállítása között is egy-másfél év, vagy akár még hosszabb idő telik el.

#9
Orvostovábbképző Szemle XIII. évf.1. szám
OTSZ Online >> Rovatok >> Összefoglaló közlemény
2006-01-01

Az Alzheimer-kór kezelési módjainak értékelésével Németországban négy különböző konszenzusjavaslat, illetve ajánlás foglalkozott. 

blog

Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.

Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.

Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.
Számtalanszor előkerült már a krónikus melléküreggyulladás kezelésének kérdése, és mindig az volt a végső konklúzió, hogy krónikus betegség esetén antibiotikumnak csak felülfertőződés esetén, alkalmilag van jelentősége.