hirdetés

A grépfrút és a gyógyszerek

A gyógyszerek nemcsak egymással léphetnek kölcsönhatásba, hanem egyes élelmiszerekkel is. Például a grépfrúttal: a kedvelt citrusféle egyébként ártalmatlan vegyületei bajt okozhatnak azzal, hogy lassítják egy sor gyógyszer lebomlását.

Hogyan hat a grépfrút a gyógyszerek lebontására?
A grépfrút és a grépfrútlé gátolja különféle hatóanyagoknak a májban történő átalakítását, és emiatt az ilyen gyógyszer egyébként veszélytelen adagban is komoly mellékhatásokat okozhat.
Erre a kölcsönhatásra a grépfrút fogyasztása után körülbelül három napig kell számítani, a megelőzéséhez tehát nem elég, ha reggel isszuk a grépfrútlevet, és csak este vesszük be a gyógyszert.Már néhány korty grépfrútlé is megzavarhatja a gyógyszeranyagcserét.

hirdetés
hirdetés

cimkék

Kapcsolódó fájlok

Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
 

blog

Egy 57 éves, frissen kezelni kezdett hypertoniás, dohányzó férfibetegnél korábban, hegymenetben jelentkezett már anginaszerű panasza, ami miatt kardiológushoz előjegyezték. Most favágás közben jelentkezett retrosternalis szorító-markoló fájdalom.

Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.

Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.

Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.