Minden második magyar gyógyulna külföldön
A magyarok közel fele kezeltetné magát külföldön, ha komoly betegséget állapítanának meg nála.
Hazánkban a szív, ér- és idegrendszeri, valamint a daganatos betegségek tehetőek felelőssé a legtöbb halálesetért. Az NRC Marketingkutató és Tanácsadó Kft. 2016 júliusában az 18-59 éves internetező lakosságra reprezentatív 1000 fős mintán végzett kutatása szerint, honfitársaink majd 50 %-a kezeltetné magát ilyen diagnózis esetén külföldön, ha elegendő pénze és megfelelő nyelvtudása lenne. A korcsoport elemzés azt mutatta, hogy inkább a fiatalok nyitottak a külföldi gyógykezelésre: a legtöbben, a 18-29 évesek 61 százaléka élne ezzel a lehetőséggel. A megkérdezettek kétharmada az első diagnózis után további orvosi szakvéleményeket is kérne.
A CIG Pannónia által rendelt friss felméréséből az is kiderült, hogy a határainkon túli gyógykezelést a megkérdezettek közel fele nem csak annak anyagi vonzata és az idegen nyelvtudás hiánya miatt, hanem a kezelés megszervezésének körülményessége miatt nem venné igénybe, és visszatartó ok számukra az is, hogy nem szeretnének egyedül lenni egy idegen országban a kezelés időtartama alatt. A hazai egészségügyi ellátás színvonalát a válaszadók 70 százaléka szerint kifejezetten rossznak ítélte.
A megkérdezettek kétharmada élne a másod (sokan a harmadik) vélemény lehetőségével a kapott diagnózis esetén mielőtt döntene a kezelésről. Ugyanakkor mindössze a megkérdezettek 7 százaléka kutatna fel maga gyógymódokat az interneten vagy fordulna alternatív módszerekhez.
Forrás: Pannónia Életbiztosító sajtóközlemény