Az USA-ban több mint 5 millió felnőtt szenved szisztolés diszfunkció okozta szívelégtelenségben, és ezek a betegek gyakran keresik fel háziorvosukat. A halálozási arány magas, de számos gyógyszer javíthatja a kimenetelt. Fontos a betegek felvilágosítása, a tanácsadás és a rendszeres önmonitorozás. Az ACE-gátlók és a béta-blokkolók csökkentik a mortalitást, ezek szedését ellenjavallat hiányában minden betegnek javasolni kell. A diuretikumok a tünetektől függően a volumenterhelés csökkentésére használhatók. Az aldoszteron-antagonisták és a direkt vazodilatátorok egyes betegcsoportokban csökkenthetik a mortalitást. Az angiotenzinreceptor-blokkolók akkor jelenthetnek alternatívát, ha a beteg az ACE-gátlókat nem tolerálja, vagy ha a tünetei nem javulnak. A digoxin a tüneteket enyhítheti, és különösen egyidejű pitvarfibrilláció esetén lehet hasznos, de a halálozást nem csökkenti. A szérum digoxinszintje – különösen nőknél – nem haladhatja meg az 1 ng/ml-t.
Egy 57 éves, frissen kezelni kezdett hypertoniás, dohányzó férfibetegnél korábban, hegymenetben jelentkezett már anginaszerű panasza, ami miatt kardiológushoz előjegyezték. Most favágás közben jelentkezett retrosternalis szorító-markoló fájdalom.
Amennyiben a képalkotó szakemberek számára rendelkezésre áll egy iPhone vagy egy iPad készülék, rengeteg minőségi radiológia-orientált alkalmazás közül választhatnak. A más operációs rendszert használók számára jelenleg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.
Úgy látszik, a fül- orr- gégészetet egyre szorosabb szálak fűzik össze a babasamponnal. Most kiderült, hogy alkalmas nasenendoscopia, azaz orrtükrözés során páramentesítésre is, legalábbis thaiföldi kollégák szerint.
Azok számára, akik tudják, mik a gyógyszer hatóanyagai, a mélyvénás trombózis miatti halálesetekről szóló hír nem annyira meglepő. A Diane kombinációban tartalmaz ciproteron-acetátot és az etinil-ösztradiolt.